הזהות הערבית

דת האסלאם היא הדת האברהמית השנייה בגודלה בעולם ואשר צפוייה בשנים הבאות לרשת את מקומה של הנצרות כדת הגדולה ביותר בעולם מבחינת מספר המאמינים. עם זאת, המספר אינו חזות הכל והדת, ככל מוסד קיים, עומדת בפני שינויים ואתגרים רבים במזרח ובמערב.

מה אתם? ספרדים או מקסיקנים? סוגיית הזהות הערבית חוזרת לכותרות (מצרים תחילה)​

הזהות המקסיקנית והזהות הערבית

תפיסת הזהות במצרים קשורה ישירות בנסיבות כניסת הערביות והאסלאם לחבל ארץ זה, במידה וכיבוש הארץ נתפס בציבור כתהליך חיובי הרי שזה מקל על אימוצה של זהות ערבית, אך מה במידה וכיבוש הארץ נעשה למטרות התפשטות ותו לא? מה יעשה אדם שיגלה כי בניגוד לטורקים, לפרסים ולאחרים אשר קיבלו עליהם את האסלאם אך שמרו על שפתם וזהותם האתנית, הרי שהוא הופשט משפתו ותרבותו עד כי אימץ את זהות הכובש שלו בצורה מוחלטת?

להמשך קריאה

מחברי "הכנענים היו ערבים" בפרק חדש: "האינדיאנים היו מוסלמים"

האינדיאנים לא היו מוסלמים

מחברי: "הכנענים היו ערבים" בפרק חדש: "האינדיאנים היו מוסלמים" בלוג חיכמה – ביה"ס ללימודי ערבית ומזרח תיכון שיתוף בפייסבוק טוויטר ווטסאפ טלגרם דואר אלקטרוני הדפסה בסרטון מתורגם של ממרי מערוץ אלמיאדין הלבנוני (מימון איראן – חיזבאללה)  מוצגת טענה מסולפת שהולכת וצוברת תנופה  ולפיה כאשר הגיעו קולומבוס וחבריו לאמריקה הם גילו …

להמשך קריאה

יש להימנע מהכאת האישה בפנים! עבד אלעזיז אלאנצארי מכה שנית​

הכאת האישה באסלאם

כל זה לא היה עולה לכותרות אלמלא הציג בסרטון את "הדרך הנכונה והמותרת להכאת האישה על פי עקרונות הדת", לדבריו של אלאנצארי, דרך זו כוללת ניעורים, מכות עדינות ואחרות תוך ביצוע הדגמות.

להמשך קריאה