בלוג ביה"ס ללימודי המזרח התיכון

בלוג ייחודי ומרתק בנושאי המזרח התיכון והעולם הערבי
בו תיחשפו לזוויות ונקודות מבט מפתיעות ומעניינות
על החיים במזרח תיכון הסוער מתחת לפני השטח, צפוי אך לא ידוע
באמצעות מבחר קטעי אקטואליה, היסטוריה ותרבות מהמרחב בו אנו חיים
עורך ראשי: רוני שלום

מאמרים חדשים מעניינים אקטואליים בבלוג

קבלת עדכונים על מאמרים חדשים באמצעות הדוא"ל

שיתוף בפייסבוק
טוויטר
ווטסאפ
טלגרם
דואר אלקטרוני
הדפסה
סדנת הבדלי תרבויות

סדנת הבדלי תרבויות המגזר הערבי והיהודי

האם אתם נמצאים בתקשורת מול דוברי ערבית המדברים עברית מצויינת אך בכל זאת אתם לא מצליחים לעיתים להבין את ההיגיון שעומד מאחורי ההתנהגות שלהם? האם אתם נמצאים בתקשורת מול דוברי עברית שמדברים ערבית מצויינת אך בכל זאת מגלים שישנם פערים? בואו נכיר את ה"למה" שמאחורי הכל.

קרא עוד »
רוני שלום מזרחן

מקבץ ראיונות נבחרים בכלי תקשורת ערביים של רוני שלום

רוני שלום הוא מנהל קבוצת ערביק מדיה, ביה"ס חיכמה ללימודי ערבית ומזרח תיכון ופרשן מבוקש לענייני ישראל והמזה"ת בכלי תקשורת ערביים. בראיונות בכלי התקשורת מציג רוני את זווית הראייה הישראלית האותנטית המשלבת היכרות עמוקה של הזירה הפוליטית הישראלית עם בקיאות והיכרות של הסוגיות הבוערות בזירה המזרח תיכונית. צפו בראיונות נבחרים של רוני שלום בשפה הערבית במגוון נושאים ביניהם: ישראל, המזרח התיכון, הסכמי השלום, איראן ומדינות המפרץ.

קרא עוד »
אנציקלופדיה למונחי השפה הערבית והמזרח התיכון

עמוד תודה

תודה شكرًا Thank You ברוכים הבאים לחיכמה – בית הספר המוביל ללימודי המזרח התיכון פנייתכם התקבלה בהצלחה נציגינו ייצרו עימכם קשר בקרוב אנחנו מזמינים אתכם

קרא עוד »
איך אומרים בערבית מה נשמע

איך אומרים מה נשמע בערבית? בכל הלהגים הערביים

בפוסט קודם של חיכמה דיברנו על ההיסטוריה של הערבית המדוברת וכיצד נוצרו הלהגים השונים, דיברנו גם על העובדה שהחל מהמאה השביעית, עת החלה הערבית להחליף את השפות המדוברות במזרח התיכון נוצרו דיאלקטים שונים על בסיס השפות וצורות ההגייה שקדמו לשפה הערבית. בואו נראה ביחד כיצד הבדלים אלה באים לידי ביטוי בשאלה "מה נשמע" בערבית בכל הלהגים.

קרא עוד »
לימוד ערבית אונליין

خدماتنا

شركة عربيك – ميديا هي شركة إسرائيلية تختص بمجالات الكتابة، التحرير والتسويق باللغتين العبرية والعربية.
رائدون في المجال منذ عام 2011، نعمل مع العديد من الهيئات والشركات الإسرائيلية من بينها؛ وزارات حكومية، شركات تكنولوجية، شركات تسويق وعلاقات عامة، جمعيات ومنظمات عامة فاعلة.

קרא עוד »