בלוג המוסיקה הערבית של מורן טל

מורן טל עוקבת באדיקות אחר המתרחש בעולם מוזיקת הפופ הערבית המודרנית, ומגישת פינת המוסיקה הערבית במדור התרבות של אתר ערביק מדיה.

זהו מדור ייחודי שיעשיר וירחיב את ידיעותיכם בכל הנוגע למוזיקה ערבית עכשווית, לזמרי פופ מרחבי המזרח התיכון, לתוכניות טלוויזיה פופולריות בעולם הערבי ולתרבות הבידור במדינות ערב בכלל. מורן טל מאתרת את הידיעות שלא תשמעו בשום מקום אחר ומסקרת אותן עבורכם מתוך אהבה גדולה לתחום.

רוני שלום מזרחן

מקבץ ראיונות נבחרים בכלי תקשורת ערביים של רוני שלום

רוני שלום הוא מנהל קבוצת ערביק מדיה, ביה"ס חיכמה ללימודי ערבית ומזרח תיכון ופרשן מבוקש לענייני ישראל והמזה"ת בכלי תקשורת ערביים. בראיונות בכלי התקשורת מציג רוני את זווית הראייה הישראלית האותנטית המשלבת היכרות עמוקה של הזירה הפוליטית הישראלית עם בקיאות והיכרות של הסוגיות הבוערות בזירה המזרח תיכונית. צפו בראיונות נבחרים של רוני שלום בשפה הערבית במגוון נושאים ביניהם: ישראל, המזרח התיכון, הסכמי השלום, איראן ומדינות המפרץ.

קרא עוד »
איך אומרים בערבית מה נשמע

איך אומרים מה נשמע בערבית? בכל הלהגים הערביים

בפוסט קודם של חיכמה דיברנו על ההיסטוריה של הערבית המדוברת וכיצד נוצרו הלהגים השונים, דיברנו גם על העובדה שהחל מהמאה השביעית, עת החלה הערבית להחליף את השפות המדוברות במזרח התיכון נוצרו דיאלקטים שונים על בסיס השפות וצורות ההגייה שקדמו לשפה הערבית. בואו נראה ביחד כיצד הבדלים אלה באים לידי ביטוי בשאלה "מה נשמע" בערבית בכל הלהגים.

קרא עוד »
לימוד ערבית אונליין

خدماتنا

شركة عربيك – ميديا هي شركة إسرائيلية تختص بمجالات الكتابة، التحرير والتسويق باللغتين العبرية والعربية.
رائدون في المجال منذ عام 2011، نعمل مع العديد من الهيئات والشركات الإسرائيلية من بينها؛ وزارات حكومية، شركات تكنولوجية، شركات تسويق وعلاقات عامة، جمعيات ومنظمات عامة فاعلة.

קרא עוד »

מעוניינים בהרצאה בתחום תרבות המזרח התיכון? צרו עימנו קשר