בסדנה זו נלמד להשתמש בערבית המדוברת לצרכים יומיומיים, אך הרבה יותר מזה: נערוך היכרות עם תרבות השונה תכלית השינוי מהסטיגמות ומתפיסות העולם שמלוות אותה. נתוודע לתרבות כפי שהיא באה לידי ביטוי במוסיקה, בתפיסות העולם, במנהגים, בדת וזאת תוך שילוב של כל אלה בצורה בלתי אמצעית בשפה הערבית המדוברת.

הסדנה היא כיתת אומן מקצועית הנערכת ע"י רוני שלום, מומחה לשפה הערבית ולהבדלי תרבויות בין המגזרים היהודי והערבי ומטרתה לאפשר תקשורת יעילה, נוחה ובונה יותר במקום העבודה, מוסדות הלימודים ובמרחב הציבורי בין האוכלוסיות השונות.

כיתת אומן ערבית

הרצאות בסדרה

רוני שלום הוא מזרחן, מרצה  וחוקר של המזרח התיכון והשפה הערבית מעל ל-15 שנה. הוא משמש כמרצה במגזרים היהודי והערבי בנושאי השפה הערבית והעברית, הבדלי תרבויות והפוליטיקה של המזרח התיכון. מר שלום מתראיין בתדירות גבוהה לרשתות הטלוויזיה ולאתרי החדשות הערביים המובילים בעולם כפרשן לענייני ישראל והמזרח התיכון.

רוני מרצה על הקשרים שבין תרבות ולשון, חיבור בין מגזרים ואוכלוסיות ומייעץ בתחומים אלו לחברות וגופים מסחריים וציבורים כאחד.

רוני הוא מנכ"ל ביה"ס חיכמה, חיכמה שופ, חברת הייעוץ ערביק מדיה וממייסדיה של תזמורת פירקת אלנור – מהתזמורות הערביות הגדולות בישראל.

הוא מחזיק בתואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון ומדעי המדינה  וכן תואר שני בשפה וספרות ערבית מאוניברסיטת בר אילן. 

רוני שלום חוקר המזרח התיכון