אז איך אומרים "הפיכה צבאית" בערבית?

ראש ממשלת טורקיה בין עלי ילדירים מינה היום את אומית דוראנד לרמטכ"ל (רַאִיס אלְאַרְכַּאן) צבא טורקיה בזמן שמקומו ומצבו של הרמטכ"ל ח'לוסי אכּאר לא היה ידוע. זמן קצר לאחר מכן הודיעה ניסיון הפיכת 15 ביולי ארדואן ערביתהטלוויזיה (אַתְ-תִלִפִיזיוֹן) הטורקית כי שחרורו (תַחְרִיר) של הרמטכ"ל, אשר הוחזק בידי מבצעי ההפיכה (אַלְאִנְקִלַאבִּיוְּּן) בוצע בהצלחה. אכּאר נמצא בבריאות טובה (צִחַה גַ'יִדַה) והוא הועבר למקום בטוח (מַכַּאן אַאמִן).

הרמטכ"ל החדש הודיע במסיבת עיתונאים (מֻאְתַמַר צַחַפִי) באיסטנבול על כשלון (פַשְל) ניסיון ההפיכה (מֻחַאוַלַת אלְאִנְקִלַאבּ) אותה ביצעו לדבריו כוחות מחיל האוויר (סִלַאח אלְגַ'וְ) לצד חלק מכוחות הביטחון (קוַאת אלְאַמְן) וכן מה שהוא כינה גורמי שריון (עַנַאצִר מֻרַדַעַה).

הרמטכ"ל הטורקי הוסיף והדגיש כי ההנהגה העליונה של הצבא דחתה (רַפַצַ'ת) את נסיון ההפיכה מתחילתו. כן חשף (כַּשַפַ) דוראנד כי כוחות הביטחון הנאמנים לארדואן עצרו רבים מהמנהיגים (קַאדַה) הצבאיים והעבירום למקום לא ידוע (עַ'יְר מַעְלוּם). בנוסף הוסיף כי במהלך דיכוי ההפיכה נהרגו 90 מורדים ביניהם 47 אזרחים, 1154נפצעו וכ-1563 אנשי צבא נעצרו.

לאחר נחיתתו של נשיא טורקיה (אַרְ-רַאִיס אַתְ-תוּרכּי) רג'ב טייבּ ארדוע'אן בנמל התעופה (מַטַאר) אתאתורכ הוא מסר כי במהלך ניסיון ההפיכה, ניסו המורדים אותם הוא כינה "בוגדים" (חַ'אאִנוּן) לבצע התנקשות (אִעְ'תִיַאל) בחייו. בנוסף מסר כי "הבוגדים ישלמו את המחיר" (סַיַדְפַעוּן אַתְ'-תַ'מְן) בחומרה.